Voda a chudnutie ?

voda a chudnutie

Vedeli ste, že podiel vody v našom mozgu je 95% ? Že dospelé ľudské telo jej obsahuje až 60% ?

Voda v ľudskom organizme tvorí optimálne podmienky pre chemické a biochemické procesy. Preto ani žiadna diéta nefunguje, pokiaľ neprijímame dostatočné množstvo tekutín. S každým poklesom vody o čo i len 1% spomaľujeme náš metabolizmus o 10%. Jej nedostatok nás môže viesť k prejedaniu.

Pime, pretože pri dostatočnom množstve  vody v organizme dochádza nielen k bezproblémovému tráveniu, ale aj maximálnemu využitiu všetkých živín z konzumovanej stravy a vyplavovaniu odpadových látok z tela. Voda nám dodá pocit sýtosti a zrýchli náš metabolizmus, čo je jedna skvelá správa 🙂

Najčistejším zdrojom tejto drahocennej tekutiny sú podzemné vody z prírodných prameňov. Nakoľko väčšina populácie prístup k takémuto zdroju nemá, treba dať aspoň pozor na odporúčaný vzájomný pomer vápnika a horčíka v pomere 2:1. Ďalšími vhodnými zdrojmi sú bylinné či zelené čaje (pozor nie čierny), vínne streky v zdravej miere či nízkomineralizované minerálky, ktoré treba striedať. Odporúčaná teplota tekutín je 8°- 12°, nakoľko chladné nápoje nám smäd ešte zvýšia a extrémne chladné nápoje môžu spôsobiť až zápaly sliznice.

Ja osobne preferujem vlažnú vodu z vodovodu s pár kvapkami citrónovej šťavy – mňami 🙂

Za pozornosť určite stojí aj ekologická úprava vody cez horninu šungit, ktorý zbaví vodu chlóru aj baktérií, zanechá v nej však pre telo žiadúce stopové prvky minerálov. Šungitovú vodu je vhodné piť pravidelne, keďže na seba viaže vírusy, toxíny a alergény. Zaujal Vás šungit ? Viac o tejto hornine zistíte tu alebo priamo u mňa.

Máte otázky koľko máte piť počas Vašej redukcie hmotnosti ? Napíšte mi.

Kde kúpiť Aveo 600ml?
 
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.sk)

One thought on “Voda a chudnutie ?

  1. Pingback: Tipy na výživné raňajky - Efresh.sk

Comments are closed.