O mne

V roku 1987, keď som sa narodila, bola tá najhoršia snehová kalamita na Slovensku. Samozrejme, ako väčšina bábätiek, som ani ja nevedela, čo ma bude počas môjho života sprevádzať a stretávať.

Začalo to karcinogénnym ochorením mojej mami roku 2012 a následnou diagnostikou mutácie génu MLH1 u nej i mňa, ktorá je asociovaná so zvýšeným rizikom vzniku karcinómu kolorekta (Lynchov syndróm). Už vtedy mi lekári odporučili prejsť na zdravší životný štýl, ale však takúto story poznáte aj Vy sami … Keď som v roku 2012 porodila svojho krásneho syna, mala som 12 kg navyše.

K mojej genetike tak pribudla aj mierna nadváha, ktorú som predtým nikdy riešiť nemusela. Keď už som mala zvýšený cholesterol, krvný tlak, povedala som si, že rok 2016 začnem inak.

Hneď v januári som začala spolupracovať so svojou výživovou poradkyňou a v máji 2016 som sa mohla pýšiť svojou ideálnou váhou 62 kg. Zrazu všetky moje zdravotné problémy zmizli a ja som sa cítila úžasne. Moja eufória netrvala dlho, pretože mame nakrátko znovu diagnostikovali karcinóm…

Vtedy som si povedala, že nielenže sa budem zdravo stravovať, ale postavím sa k tomu s rešpektom a začnem zdravú výživu študovať do hĺbky.

Tento vnútorný hnací motor spôsobil, že dnes mám certifikát výživového poradcu, naďalej sa vzdelávam v tomto obore a môžem sa pýšiť svojimi  úspešnými klientami.

Pretože, o čom je život keď nie si dostatočne fresh? Buď fresh – Buď Efresh!

Vaša Erika 🙂

 

Moje certifikáty

  • Certifikát – Registrovaný poradca pre výživu
  • Certifikát – Metabolické typy
  • Certifikát – Výživa detí a žien počas tehotenstva a dojčenia
  • Certifikát – Športová výživa
  • Certifikát – Aplikácia Planeat

 

Moje certifkáty

 

Videá a rozhovory so mnou

 

 

Fotogaléria

 

Workshop Food revolution
V spolupráci Food revolution na workshope.
Zeleninkové šialenstvo
Detičky v akcii.
Food revolution workshop
Workshop v spolupráci so Zeleninkovým šialenstvom.
Prednáška na Fitfeste
Prednášala som na Fitfeste.
Prednáška Food for school
Prednáška pre deti Food for school age
Prednáška pre deti
V akcii. Prednáška pre školákov.
Práca s deťmi
Na workshope o zdravej výžive.
Prednáška pre deti
Prácu s deťmi jednoducho milujem 🙂