Tabletky na chudnutie vs dobrý milenec

Prečo prirovnávam tabletky na chudnutie k dobrému milencovi?

Tento článok chcem venovať všetkým tým, ktorí začínajú svoju životnú cestu s tabletkami a balenou stravou na chudnutie a všetkým mužom, ktorí ženám neveria.

K napísaniu tohto kontroverzného článku ma motivovali dve veci:

  • reklamy na tabletky a balené jedlá vďaka ktorým schudnete
  • muž, ktorý nedokázal uveriť tomu, že som si svoju životnú cestu našla skrz mojim experimentom

Nenapadlo ma nič iné a originálnejšie ako vysvetliť efekt bratia tabletiek oproti zmene životného štýlu ako nájdenie pravej lásky oproti skvelému pocitu zo sexu.

Tento článok sa nebude mnohým možno páčiť, ale o to ide: kontroverzia!

Tabletky na chudnutie sú ako dobrý milenec

Kým ich máte, je Vám dobre. No čo potom keď ich doberiete, dojete svoju balenú stravu?

tabletky na chudnutie

Nové predsavzatia verzus dlhodobá cesta 

Máme obdobie, kde si mnoho žien a mužov berie predsavzatia, že schudnú. Potom máme jedincov, ktorí si povedia: zmením svoj životný štýl aby som sa cítil lepšie. A toto sú dve podstatne sa líšiace pohľady na jednu vec.

Kým nepochopíme, že k úspechu je potrebný reálny cieľ, ktorý zahŕňa to, že chceme:

  • zvýšiť svoju telesnú kondíciu
  • upraviť trvalo svoj jedálniček
  • byť hlavne zdraví
  • a len tak mimochodom zhodiť nadbytočné kilogramy

neuspejeme.

A prečo teda to prirovnanie?

Keď berieme tabletky na chudnutie alebo sa stravujeme rôznymi balenými jedlami, všetko je krátkodobé. Kým ich jete, kilogramy ubúdajú a Vy sa cítite lepšie (možno) alebo sa minimálne tešíte, že ručička váhy smeruje doľava (Váš jediný cieľ je schudnúť). Keď máte úžasného milenca, ten pocit je rovnaký. Kým s ním prežívate úžasný sex, je Vám (možno) fajn ale stále po strádate city (pokiaľ Vám nechýbajú a Váš jediný cieľ je dosiahnuť orgazmus).

Pri bratí tabletiek sa niečo vo Vašom tele deje, ale ako sa cítite Vy? Stravujete sa dostatočne?
Máte dostatok iných potrebných živín?
A teraz tá dôležitá otázka: Čo bude potom keď ich prestanete brať? Keď prestanete jesť Vaše balíčky? Prídu ďalšie? Prídu ďalší milenci?

Odpovedzte si sami…

Na druhej strane, keď sa rozhodnete pre zmenu životného štýlu, je to dlhodobá cesta. Robíte to pre seba. Je to ako vzťah, do ktorého ste museli dospieť. Uvedomiť si, že tie krátkodobé experimenty slúžili len na to, aby ste prišli do cieľa a dospeli, k názoru, že: chudnúť neznamená dietovať ale správne sa stravovať. Že ľúbiť neznamená, mať úžasný sex, ale nájsť niekoho pri kom budete sama sebou a hlavne šťastná.

milenci

Experimentovala som

Pri práci s klientmi som sa veľa naučila a keby som si sama neprešla mojou cestou transformácie, bola by som možno menej empatická. Mám ju za sebou. Experimentovala som. Aj ja som videla len krátkodobé ciele. Musela som vyzrieť do bodu, kde som si uvedomila, že nie je podstatné len smerovanie ručičky váhy doľava, ale ten pocit nájdenia seba samej, lásky.

Veľa ľudí vo Vašom okolí Vám počas Vašej dlhodobej cesty bude pripomínať Vašu minulosť. Vaše kilogramy navyše a Vaše predošlé stravovacie návyky, či experimenty, Vaše staré vzťahy, Váš predošlý životný štýl. TO NEVADÍ. Je dobré to sem-tam znovu počuť, pretože si vtedy poviete: práve preto som sa dala na túto novú cestu. Aby som našla to, čo som hľadala.

To najkrajšie na tom je, že sa Vás budú snažiť podpichnúť alebo spraviť napriek tým, že Vám budú núkať „prehrešky“, pripomínať ich. Dajte si. Pripomeňte si. Nie kvôli nim. Kvôli sebe, pretože ste uvedomelá žena. Uvedomujete si, že keď si dáte svokrin koláč, nič to s Vami nespraví. Poznáte pravidlo 80/20. Keď ide okolo Vás pekný chlap, tiež sa pozriete, možno pozdravíte. Ale to je všetko. Máte predsa svoj vzťah s partnerom, vzťah so svojim zdravým životným štýlom, ktorému ste verná a dospela ste. Nepotrebujete sa meniť kvôli niekomu – nepotrebujete schudnúť kilogramy, aby Vás obdivovali. Musíte to robiť pre seba!

Nie je to antikampaň

Tento článok nie je o „antikampani“ na tabletky a balenú stravu na chudnutie. Ja osobne považujem tabletky na chudnutie a „balenú“ stravu za dobrý začiatok, ale nie celoživotnú cestu. Je to môj osobný názor a skúsenosť. Skúsenosť, keď za mnou chodia klienti, že vďaka týmto prípravkom síce schudli, ale…

Každý jeden z nás si vyberá svoj životný štýl a každý určuje svoj smer. Voľba je len na Vás. Je na Vás, či ste šťastná s milencom alebo s mužom Vášho života…