5 vecí, ktoré raz môžeme oľutovať

sviatok všetkých svätých

Čo si uvedomujete na Sviatok všetkých svätých ?

V tento deň na Sviatok všetkých svätých, pri pohľade na horiace sviečky na náhrobných kameňoch si vždy uvedomím, ako ten čas rýchlo plynie. Spätne sa pozriem na seba a potichu porozmýšľam, čo môžem odteraz spraviť lepšie a využiť ten moment keď som ešte tu. Mojou genetickou mutáciou a tým, že moja mama má za sebou už dve prekonané rakoviny, sa tento pocit vo mne ešte viac zosilňuje.

 

Na koho spomínate najradšej ?

Veľmi rada spomínam na všetkých, ktorí už medzi nami nie sú. No keď mám povedať, z koho som si najviac zobrala, je asi moja babka s rovnakými iniciálami: E.C. Tejto žene zomreli dve deti, dve sa jej narodili mentálne postihnuté a potom môj otec… Ale táto žena mala napriek všetkému toľko životnej energie a úsmevu, ktorý rozdávala. Vždy si nahlas spievala, vtipkovala a strašne rada tancovala. Rozprávala nám príbehy, ktoré si vymýšľala, vodila nás do lesa a nemala problém hocikedy prísť do Bratislavy. Bola proste dobrodruh.

Stratený dobrodruh

Keď mala 72 rokov a navštevoval ju pán Alzheimer, stratila sa na 6 dní. Hľadali ju záchranári, policajti, dva vrtuľníky, dve dediny s dobrovoľníkmi a nikto ju nenašiel. Ona sa objavila sama a nič jej nebolo. Stravovala sa v lese a spala vonku. Keď sme sa jej spýtali, že či si uvedomuje, ako dlho bola preč, povedala, že veď včera odišla…

Nezvestnu-babicku-z-Velkych-Loviec-rano-nasli

Nezdedila som po nej len modré oči, ale práve jej životnú energiu. Niekedy ju zakriknem a je zo mňa smutné dievča, ale napriek tomu, milujem život a milujem milovať ako byť aj úprimne milovaná. Nie je nič viac ako čistá láska.

Ctime si ľudí kým sú medzi nami

Je dôležité spomínať a uctiť si tých, čo už nie sú medzi nami. Ale dôležitejšie je ctiť si ich, keď ešte medzi nami sú. Kedy im môžeme vyjadriť lásku, vďaku, podporiť ich, stáť pri nich keď nás potrebujú. Keď sa pozriem na rozpárané brucho mojej mami, tak sa vždy usmejem a poviem si, že sme tu dnes a teraz!

5 vecí, ktoré môžeme na smrteľnej posteli oľutovať

Odporúčam Vám prečítať si nasledovných 5 vecí, ktoré podľa eduworld.sk ľudia najviac ľutujú na smrteľnej posteli.

…a to ostatné si už zhrňte sami…

1) Prial by som si mať odvahu, aby som žil život skutočne podľa seba a nie tak, ako to odo mňa očakávali iní
2) Prial by som si, aby som nepracoval tak veľa
3) Prial by som si, aby som mal odvahu vyjadriť svoje pocity
4) Prial by som si, aby som zostal so svojimi priateľmi v kontakte
5) Prial by som si, aby som bol šťastnejší