Ako používať zubný olej?

zubný olej Ringana

Poznáte metódu „oil pulling“ teda ťahanie oleja, ktorá šetrne čistí vaše zuby, ošetruje ďasná a pritom zanecháva príjemný dych ?

My vám prinášame stručný návod ako nahradiť chemické zubné pasty za prírodný zubný olej.

 

Téma oil pulling / ťahanie oleja sa na Slovensku ešte len rozbieha. So špeciálnym zubným olejom značky RINGANA, oil pulling / ťahanie oleja zvládnete úplne jednoducho a hlavne efektívne.

 

V zahraničí sa o oil pulling-u hovorí veľmi veľa. Čo to vlastne je ?

Oil pulling je hlavne medzi celebritami a beauty bloggermi veľmi obľúbený, ale v podstate to nie je žiadny nový módny trend. Oil pulling, teda ťahanie oleja má dlhú tradíciu. Môžeme ho poznať z Ayuverdy, kde sa ústa vyplachujú so sezamovým olejom už niekoľko storočí. Takisto v Rusku či Ukraine je táto metóda obľúbená a praktizovaná so slnečnicovým olejom. Oil pulling pomáha viazať škodlivé zárodky v ústnej dutine, predchádzať krvácaniu ďasien a paradentóze.

 

Aký olej používať pri oil pulling-u ?

Veľmi obľúbený je kokosový olej. Oveľa efektívnejší je však zubný olej určený na oil pulling, ktorý dokáže nahradiť zubnú pastu. RINGANA vytvorila čisto prírodný zubný olej, ktorý obsahuje prírodné čiastočky z kyseliny kremičitej, ktoré odstraňujú veľmi šetrne zubný povlak. Vybrané účinné zložky ako hviezdicový aníz (badián), kurkuma, škoricový olej, eukalyptový olej zabezpečujú zdravú mikroflóru.

zubný olej Ringana

Ako funguje oil pulling ?

Zubný olej od RINGANA riadne pretrepte, otvorte fľašku a za čajovú lyžičku vložte do úst. Zubný olej rozotrite jazykom po celej ústnej dutine. Mal by sa dostať do každého kútika ústnej dutiny: medzi zuby, spodnej strany jazyka a najlepšie skrz kloktanie aj do hornej časti hltana.

 

Na čo dať zo začiatku pozor ?

Menej je viac. Začnite s kvapkou zubného oleja kvôli novej chuti a skrz stimuláciu slinných žliaz sa objem zubného oleja v ústach zväčší.

 

Ako dlho oil pulling-vať ?

Profíci ťahajú olej aj 20 minút. Na začiatku však stačí zopár minút, avšak cieľ by mal byť aspoň 5 minút. Toľko totiž potrebuje zubný olej na to, aby sa dostal do každého kútika ústnej dutiny a mohol aj efektívne antibakteriálne účinkovať.

Čo mám zatiaľ robiť ?

5 minút môže byť veľa ale aj málo. Čo tak si zatancovať na svoju obľúbenú pesničku a nabiť sa tak hneď z rána energiou ?

A čo čistenie zubov ?

K tomuto príde hneď po oil pulling-u. Prebytočný zubný olej vypľujeme – najlepšie do papierovej servítky a vyhodíme do koša. Zuby a jazyk si potom jemne prečistíme s navlhčenou zubnou kefkou. Na koniec ústa riadne vypláchneme vodou.

Aj výber zubnej kefky je dôležitý. My sme vyskúšali zdravú zubnú kefku Curanatura!

Náš tip: Zubný olej môžete používať namiesto žuvačky

Ak vas zubný olej značky RINGANA zaujal – napíšte nám cez kontakt!