Analýza pleti s prístrojom API 100

Ste tým typom ženy, ktorá si ráno umyje oči studenou vodou, vyčistí zuby, upraví mihalnice riasenkou a „nacápe“ si krém na tvár? Tak vitajte v mojom svete.

Ja a kozmetika

Úprimne, kozmetiku som do detailu nikdy neriešila. Takisto nepoužívam make-up, rúže a dokonca si nelakujem ani nechty. Používam riasenku pre objem a natočenie rias od Clinique a tyčinku na pery od WELEDA Everon. Čo sa týka mojej samotnej pleti, čistím si ju micelárnou vodou od BIODERMA Sensibio H2O a používam krém BIODERMA Hydrabio Perfecteur tejto značky alebo ju striedam s prírodnou kozmetikou od RINGANA.

Novinky si rada vypočujem

Jedného dňa ma však oslovila kamarátka z ORIFLAME, či by som si nechcela spraviť analýzu pleti. Hovorím si, prečo nie. Kozmetiku danej spoločnosti osobne nekupujem, ale rada si vypočujem, čo daná firma ponúka, aké má novinky a smerovanie.
Predtým ako som zmenila životný štýl, som mala menšie problémy s akné. Musím povedať, že po úprave stravovacích návykov, pitného režimu a zaradenia športu, sa tieto nepríjemnosti skončili.

Meranie s prístrojom API 100

Tak som sa teda vybrala do kancelárie ORIFLAME u nás v Nových Zámkoch. Helenka si ma posadila a vysvetlila mi, čo sa bude diať. Prečistila mi pleť na miestach, ktoré mi merala prístrojom API 100. Konkrétne pleť pri očiach a na lícnych kostiach. Priložila mi hlavičku prístroja a tento zapípal. Žiadne pichnutie, či iná nepríjemná bolesť.

Zamerali sme sa na nasledovné body vyšetrenia:

 • Hydratácia / Pružnosť
 • Kožný maz
 • Akné / čistota pórov
 • Melanín
 • Vrásky
 • Citlivosť

A aké boli moje výsledky?

Hydratácia / Pružnosť

Moja pleť je hladká, póry sú malé a má dostatok hydratácie, ale aj tak si vyžaduje svoju pravidelnú starostlivosť.

Kožný maz

Pri tomto vyšetrení bolo dôležité zistiť, či mám suchú, mastnú alebo zmiešanú pleť. Výsledok bol zmiešaná pleť s oblasťami, kde mám nadmerný kožný maz ako na brade, čele a nose (takzvaná T zóna). V okolí nosa mi identifikovala oblasti bez kožného mazu, so suchými miestami.

Akné / čistota pórov

Moja pleť je rovnomerná s malými pórmi. Má vyvážené hodnoty pleťového mazu a hydratácie.

Melanín

Od tohto tmavého farbiva, pigmentu závisí sfarbenie našej pokožky a takisto ju chráni pred účinkami ultrafialového slnečného žiarenia. Akonáhle slnečné lúče dopadnú na pokožku, stimulujú bunky vo vrstvách kože k tvorbe tejto látky.

A práve tu sa dostávame do „slepej uličky“. Nakoľko chodíme pravidelne k moru, stalo sa mi, že som sa spálila. Toto by mal byť podľa Helenky výsledok. V budúcnosti mám rátať s tým, že budem mať viac pigmentových škvŕn.

Vrásky

Postrach každej ženy, ktorá chce jednoducho ostať mladá. Moje jemné vrásky sú viditeľné v kútikoch očí, ktoré sa zvýraznia pri mimike tváre. Takže uf, inak ich nevidieť.

Citlivosť

Vždy som si myslela, že mám citlivú pleť, pretože mi zvykla červenať. Podľa vyhodnotenia, mám naopak hrubšiu pleť, ktorá je odolnejšia proti fyzickým a chemickým stimulom.

Ak chcem teda ostať naďalej krásna…

S Helenkou sme skonštatovali, že pleť zodpovedá veku a môjmu životnému štýlu. Aby však aj naďalej ostala v takomto dobrom stave, je dôležité sa o ňu starať.

Samozrejme, samotná konzultácia sa nezaobišla bez prezentácie produktov, ktoré by mi mali v starostlivosti o pleť pomôcť. Bola mi ponúknutá rada produktov od ORIFLAME NovAge ecollagen, odporúčaných pre ženy vo veku 30+. Redukcia vrások o 33% je potvrdená klinickými testami. Koriguje vrásky, zjemňuje tón a textúru pleti. Táto sada produktov pokrokovej starostlivosti je posilnená o patentovaný komplex Tri-Peptide a výťažok z rastlinných kmeňových buniek z ľuľkovitých rastlín, ktorých výťažok syntetizuje a zároveň chráni celistvosť štruktúry pleti budovanej z kolagénu tým, že neutralizuje enzýmy, ktoré sú príčinou jeho úbytku.

Samotné produkty som si na mieste vyskúšala a môžem potvrdiť, že pleť bola na dotyk jemná, necítila som žiadne nepríjemné reakcie ako sčervenanie, svrbenie a čo je pre mňa ako nositeľku kontaktných šošoviek dôležité, neštípali ma oči. Darčeková krabička obsahuje 6 produktov v štandardnom balení:

 • Čistiaci pleťový gél a tonizačná voda odstránia make-up a nečistoty, zanechajú pleť čistú, žiarivú a sviežu.
 • Očný krém s guľôčkovým aplikátorom je dôležitý pre pleť okolo očí, ktorá si vyžaduje špeciálnu starostlivosť. Je vyvinutý tak, aby citlivým očným partiám poskytol účinné látky.
 • Sérum na vyhladenie vrások poskytuje pleti účinnú koncentráciu aktívnych látok efektívnym spôsobom. Posilňuje účinok denného ako aj nočného krému.
 • Denný krém na vyhladenie vrások zabezpečuje v prvom rade hydratáciu pleti a pomocou ochranného faktoru SPF15 ju chráni proti škodám spôsobeným UV žiarením.
 • Nočný krém na vyhladenie vrások poskytuje odpočívajúcim pleťovým bunkám výnimočnú hĺbkovú výživu počas spánku.

Ak vás tento článok zaujal a máte záujem o vyšetrenie pleti s prístrojom API 100, alebo konzultáciu produktov tejto značky, rada vám poskytnem priamy kontakt na zástupkyne Oriflame v Nových Zámkoch Helenku a Emíliu.